PDK i cilesoi te demshme bisedimet e djeshme ne Vjene midis ministrave Haziri dhe Loncar
Albeu.com
Partia Demokratike e Kosoves i cilesoi te demshme, arbitrare dhe mosperfillese bisedimet e djeshme ne Vjene ndermjet ministrit te Pushtetit Lokal te Kosoves Lutfi Haziri dhe atij te Serbise, Zoran Loncar.Departamenti i Pushtetit Lokal qe vepron ne kuader te Kabinetit per Qeverisje te Mire te partise me te madhe opozitare, kritikoi mbajtjen e ketyre bisedimeve pa nje platforme politike dhe pa vendimin paraprak te Kuvendit. Drejtori i ketij Departamenti, Fehmi Mujota tha sot gjate nje konference me gazetare se eshte koha qe te nderpriten vendimet arbitrare te qeverise.
Shtuar më 18/09/2005, ora 00:14
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori