PDIU dhe LSI mbështesin paketën McAllister
Ka përfunduar pas rreth 2 orësh takimi i krerëve të partive parlamentare tek Kryesia e Kuvendit, tryezë që nisi në 20:10, e thirrur nga kreu i PR Fatmir Mediu dhe kreu i PAA Agron Duka. Por duket se zgjidhja e krizes politike eshte ende larg.

Burime nga takimi bejne te ditur se PDIU dhe LSI kane perkrahur paketen “McAllister plus” lidhur me zgjidhjen e krizes.

Nderkohe qe nga ana tjeter, behet e ditur se kryeministri Rama nuk eshte konsultuar nga SHBA-te per permbajtjen e paketes se McAllister. /alneu.com/
Shtuar më 17/05/2017, ora 23:10
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori