PDI kunder regjistrimit te popullsise mbi bazen e etnise dhe fesimit fetar
Albeu.com
Kryetari i Partise per Drejtesi dhe Integrim, PDI, Tahir Muhedini u shpreh kunder regjistrimit te popullsise mbi bazen e etnise dhe fesimit fetar. Gjate nje takimi me mbeshtetesit e kesaj partie ne Fier, ai e cilesoi si te ...... parakohshem kete proces, pasi te dhenat, sic u shpreh, mund te jene fiktive, pasi shume emigrante qe jetojne ne Greqi kane nderuar etnine dhe fene e tyre.

Gjithashtu ne kete takim u fol edhe per situaten politike qe po kalon kjo parti pas krijimit te partise tjeter qe perfaqeson popullsine came, PDU qe drejtohet nga ish-deputeti socialist Shpetim Idrizi.

Tahir Muhedini tha se partia e re e krijuar po saboton Partine per Drejtesi dhe Integrim dhe po i ben nje dem te madh ceshtjes came.
Shtuar më 07/02/2010, ora 18:50
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori