PD sërish sulmon partinë e Patozit
Sekretari i Partisë Demokratike, Gazmend Bardhi në RTV Ora deklaroi se partia e re e krijuar nga Astrit Patozi, "Bindja Demokratike" i shërben Edi Ramës dhe nuk mund të futet në zgjdhje sepse nuk është regjistruar në Gjykatë.

"Nëse një parti është apo jo e djathë duhet të shohim statutin e kësaj partie. Në dijeninë time nuk është bërë publik statuti, për të parë është e majtë apo e djathtë. Fakti që pjesë të saj janë anëtarë që kanë qenë në PD nuk nënkutpn që është e djathtë. Nënkupton që janë disa përsona që në një moment krejt të çuditshëm kanë vendosur të formësojnë një parti. Një ditë pasi opozita zyrtare ka marrë vendimin në organet e zaj më të larta për të mos hyrë në zgjedhje."
Shtuar më 23/04/2019, ora 23:15

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori