PD reagon pas fotos së Bashës në tren në Londër: Kjo është e vërteta
Partia Demokratike ka përgënjeshtruar deputetin e PS-së, Taulant Balla, i cili publikoi një foto

Pas publikimit të një fotoje të Lulzim Bashës dhe bashkëshortes së tij nga socialisti Taulant Balla, ka reaguar PD.

PD sqaron se foto është bërë në metronë Londër-aeroport, pasi Basha kishte përfunduar njëtakim në Ministrinë e Jashtme të Britanisë së Madhe.

“Përfundimet e takimit Taulant Balla dhe Edi Rama do t’i mësojnë shumë shpejt, por sot është rasti të mësojnë se në aeroport nuk shkohet vetëm me makinë luksoze, por edhe me metro, si
shumica e qytetarëve”, thuhet në reagimin e PD-së.

Reagimi i PD:

Disa media shperndane mbreme dhe sot nje foto te Kryetarit te Partise Demokratike, Lulzim Basha me bashkeshorten Aurela duke e paraqitur si nje udhetim me tren nga Edinburgu ne
Londer.

Lajmi eshte plotesisht i pavertete. Eshte nje mashtrim, njesoj si burimi qe e ka perhapur ate, Taulant Balla.

Te zhytur ne krim dhe korrupsion, Taulant Balla dhe Edi Rama fabrikojne dhe shperndajne cdo dite mashtrime per Partine Demokratike dhe kreun e saj Basha per t’u thene
shqiptareve se te gjithe jane njesoj.

E verteta eshte se Kryetari Basha me bashkeshorten eshte ne metrone Londer-Aeroport, pasi zoti Basha kishte perfunduar nje takim ne Ministrine e Jashtme britanike.

Perfundimet e takimit Taulant Balla dhe Edi Rama do t’i mesojne shume shpejt, por sot eshte rasti te mesojne se ne aeroport nuk shkohet vetem me makine luksoze, por edhe me metro, si
shumica e qytetareve. /albeu.com/
Shtuar më 16/12/2017, ora 10:12

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori