PD: Rama nuk do të mbajë premtimet e dhëna
Partia Demokratike sulmoi krzeministrin e ri Edi Rama se nuk po përmend më disa prej premtive të bëra gjatë fushatës. Në një konferencë për shtyp, zëdhënësja e PD-së Laura Vorpsi u shpreh se ka njohur humbjen e saj por ajo nuk do pranoje kurre nje megamashtrim te tille te pashembullt te qytetareve shqiptare, nje poshterim te votes, besimit dhe dinjitetit te tyre qytetar politik.


“Disa prej tyre me kryesoret si premtimi i sherbimit shendetesor falas per cdo shqiptar (pa kontribute te sigurimeve shendetesore) dhe ulja e taksave për 95 % te shqiptareve, heqja e tatimit mbi te ardhurat personale per te gjithë qytetaret me te ardhura nen 1,5 milion lek, do shtyheshin per vitin 2017 me shpresen naive se realizimin e tyre do te mund ta premtojne gjate nje mandati tjeter mashtrimesh. Ndërkohë nuk flitet me asnje fjale per legalizimet falas, per heqjen e TVSH-se per energjine, per ushqimet, per rritjen e rrogave te policeve ne nivelin e rrogave te deputeteve, as dhe per zotin Rama kryeminister qe nuk do paguaj me taksa sa infermieri”, u shpreh Vorpsi. /albeu.com/Shtuar më 13/07/2013, ora 16:06

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori