PD: Oligarkia Rama-Meta-Kokëdhima, ka mbjellë farën e ikriminimit
Partia Demokratike përmes një deklarate për mediat u shpreh sot se oligarkia Rama-Meta-Kokëdhima e ka mbjellë farën e ikriminimit të zyrave dhe abuzimit me pushtetin në çdo skaj të vendit.

Sipas saj rastet e shpërdorimit të autoritetit të zyrtarëve të shtetit e përfaqësuesve politikë, deri në kërkimin e favoreve seksuale, nuk janë të izoluara, por janë produkte të sistemit që ka ngritur oligarkia Rama-Meta-Kokëdhima”, thuhet në një deklaratë të PD-së. Sipas kësaj partie, duke bërë tutorin e prostitutave deputet, trafikantët e drogës drejtorë, rrëmbyesin e fëmijës Kryetar të Këshillit të Qarkut, Edi Rama u ka dhënë një mesazh të gjithë funksionarëve, zyrtarëve, shefave e kujtdo që ka dicka në dorë në administratë e në zyrat e shtetit, dhe mesazhi është ky; abuzoni me ç’të mundni.

“Një kryeministër i jep mesazhet me modelin që krijon. Modeli që ka krijuar Rama është i përmbysur, e kundërta e asaj që kërkon shoqëria jonë, krejt e kundërta e asaj që ka nevojë vendi. Ndaj shpesh e më shpesh do të dëgjojmë për skandale seksuale, për abuzime, për vjedhje, për dhunim, për korrupsion e trafik. Ky është modeli që ka ngritur Rama, këto janë tiparet e qeverisjes së tij”, përfundon deklarata e PD-së. /albeu.com/
Shtuar më 26/08/2014, ora 17:03
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori