PD ngre grup pune për kujtimin e viktimave të komunizmit
Partia Demokratike, ka ngritur një grup pune për hartimin e ligjit "Për ndalimin e simboleve të komunizmit dhe përkujtimit të viktimave të komunizmit".

Mwsohet se grupi i punës drejtohet nga deputeti Enkelejd Alibeaj dhe sapo të përfundojë drafti do të diskutohet me ish të përndjekurit politikë.

Për këtë arsye, PD tërhoqi sot një nismë të ngjashme të disa deputetëve të saj. /albeu.com/
Shtuar më 16/03/2018, ora 11:56

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori