PD: Heshtja e Ramës, dëshmi e kriminalitetit të tij
Partia Demokratike vazhdon të denoncojë heshtjen e kryeministrit Rama për inkriminalitetin e personave që rrethojnë kreun e qeverisë, duke iu referuar rastit të Arben Ndokës.

“Edi Rama po thyen edhe rekordin personal të papërgjegjshmërisë duke hyrë në ditën e 31-të të heshtjes, pas vërtetimit me fakte e prova të inkriminimit që i ka bërë parlamentit. Opinioni publik, mbarë qytetarët mësuan me anë të dokumentave se Edi Rama i dha mandatin dhe imunitetin e deputetit, të dënuarit për trafik prostitucioni në rrethana rënduese dhe rrëmbim personi", thuhet në reagimin e PD-së.

Më tej, Partia Demokratike thotë se ky është një akt i paprecedent në historinë 23-vjeçare të demokracisë në Shqipëri dhe se Rama duhet të mbajë përgjegjësi lidhur me këtë./albeu.com/

Shtuar më 10/08/2014, ora 17:42
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori