PD dhe LSI me një listë të përbashkët për zgjedhjet e 25 prillit? Agron Duka zbulon prapaskenat
Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka, tha në emisionin "Real Story", se Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim nuk dalin me një listë të përbashkët në zgjedhjet e 25 prillit.

Mes të tjerash, Duka tha se ja ka thënë këtë gjë edhe kryedemokrati Basha, gjatë një takimi me të.

"Nuk bëhet or burrë, ato i kanë të qarta ndarjet. Edhe në një komunikim që kam pasur me Bashën, ma ka thënë, ndaj ta garantoj që nuk dalin bashkë.

Janë dy lista. Unë gjykoj që dy lista, një LSI dhe një PD. Do thoni ju pse PD do na fus neve. Aty nuk të fut njeri për mik, por për vota.

Doni apo s’doni, unë në Durrës mund të mos marr 9 mijë vota, po 8 mijë i marr. Këto partitë e vogla në qarqe të ndryshme të Shqipërisë mund të të heqin një kandidat", tha Duka.
Shtuar më 25/11/2020, ora 22:22

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori