"Pavarësia zgjidhja më e mirë për ta siguruar paqen dhe qëndrueshmërinë e Kosovës d
Albeu.com
Deklaratën e bëri kryeministri Sali Berisha, i cili saktësoi se çështjen e Kosovës e kishte temë kryesore të bisedimeve në samitin e Kombeve të Bashkuara.Qeveria e Shqipërisë gjykon se pavarësia e Kosovës është zgjidhja më e mirë për ta siguruar paqen dhe qëndrueshmërinë e Kosovës dhe të rajonit.
Berisha ka shtuar se Shqipëria mund të japë ndihmesën e saj në dy drejtime për zgjidhjen e problemit, përfshi negociatat me Beogradin për çdo gjë, përveç statusit të Kosovës.Kryeministri Berisha kreu vizitën e tij të parë në këtë detyrë në Nju Jork në selinë e Kombeve të Bashkuara.
Shtuar më 20/09/2005, ora 14:49
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori