Pavarësia e Kosovës, kriza Gruevski-Ahmeti
Albeu.com
Njohja e pavarësisë se Kosovës ka futur zyrtarisht ne krize marrëdhëniet partisë se kryeministrit Gruevski dhe Bashkimit Demokratik për Integrim te udhëhequr nga Ali Ahmeti.Pakënaqësive te shqiptareve, Gruevski u është përgjigjur me kërcënimin për hapjen e dosjeve ne Hage te katër deputeteve shqiptare te dyshuar për krime.

Behet fjale për deputetet Hisen Xhemaili, Hajrulla Misini, Talat Xhaferi dhe Vullnet Ameti.

Lidhur me këto raste, kryetari i BDI-se, Ali Ahmeti pas nje takimi me kryeministrin ka kërkuar një zgjidhje politike dhe ekspertize ndërkombëtare. TCH
Shtuar më 23/09/2008, ora 21:49
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori