Patozi paralajmëron qeverinë për protestën e 18 shkurtit: Lutuni për një rotacion normal të pushtetit…
Astrit Patozi, deputeti i Partisë Demokratike mori fjalën në Kuvend ku paralajmëroi qeverinë të mos e marrë me tallje protestën e opozitës më 18 shkurt pasi sipas tij do të jetë një revoltë të madhe.

Gjatë fjalës së tij Patozi tha se shpirti i popullit nuk mund të mbyllet në epruvetë dhe se kjo qeveri duhet të lutet për një rotacion normal të pushtetit.

“Ju duhet të jeni të lumtur që të rrëzoheni prej nesh. Po ikët prej nesh që jemi pjesë e sistemit, dijeni se mishin do u a hamë por kockat do u a ruajmë. Nëse ne s’jemi të zotë, djeni se do e bëjë dikush tjetër. Shpirtin e këtij populli nuk e mbyllni dot në epruvetë.

Dritëro Agolli nuk la mbrapa numra, por la shpirtin, përpjekjen dhe fjalën. Ai ishte një shqiptar që la një vepër të madhe, që do vlerësohet, kurse kjo qeveri nuk mund të kujtohet me asgjë të mirë. U përpoq të përdorë famën e Dritëroi për të mëkëmbur faqen e saj.

Të dy vëllezërit armiq ishin aq afër me njëri-tjetrin”,- tha Patozi, ndërsa shtoi se “kjo qeveri nuk duhet pritur të bjerë vetë, se do na zërë brenda”,-tha Patozi gjatë fjalës së tij./albeu.com/


Shtuar më 09/02/2017, ora 13:09

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori