Patozi: Njerëzit nuk ndihmohen në Twitter e as Facebook
Deputeti i partisë Demokratike Astrit Patozi ka karkuar solidaritet nga opozita për tu ardhur në ndihmë banorëve të izoluar nga dëbora. Gjatë fjalës së tij në parlament Patozi e ka quajtur të panevojshëm planin e masave të prezantuar nga opozita.


“Në asnjë vend një opozitë normale nuk i ngatërrohet nëpër kembë një vendi në emergjencë. Njerëzit nuk ndihmohen në Twitter e as Facebook. Banorët nuk ndahen në të djathtë e të majtë. Ata njerëz pavarësish bindjeve kanë një kërcënim, borën dhe motin e keq, e kanë harruar për kë kanë votuar, por Rama përpiqet t’i ndajë në hallin e përbashkët, t’i fusë panikun me shpresë se ata do zemërohen me qeverinë”- tha Patozi duke nënvizuar se një situatë e tillë ishte shfrytëzuar nga Rama edhe gjatë përmbytjeve që kishin ndodhur gjatë vitit të kaluar. /albeu.com/
Shtuar më 16/02/2012, ora 13:46

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori