Patozi: Mbajtem qendrim politik per Kosten
Albeu.com
Kreu i grupit parlamentar të PD-së Astrit Patozi ka reaguar menjëherë pas deklaratave të kreut socialist Edi Rama se rrëzimi i kandidaturës së Vangjel Kostës për në Gjykatën Kushtetuese ishte bërë për motive të errta.Në një konferencë për shtyp Patozi ka theksuar se Vangjel Kosta bënte pjesë në kandidaturat politike prandaj edhe ai u rrëzua nga maxhoranca.
"Vendimi për antarët e Gjykatës Kushtetuese sigurisht që ishte politik. Dhe për mazhorancën ky është standard që duhet ndjekur. Rrëzimi i Vangjel Kostës lidhet me detyrën e tij në kohën e diktaturës", është shprehur Patozi.

Më tej ai shtoi se meraku i Ramës vjen nga meraku i tij për të shkuarën duke shtuar se maxhoranca uron që kreu socialist Rama të çlirohet nga këto ndikime.
Shtuar më 25/05/2010, ora 18:50
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori