Patozi falenderon Metën që e nxori në pritë Edi Ramën
Astrit Patozi
Kreu i grupit parlamentar të Partisë Demokratike Astrit Patozi e ka cilësuar si një ditë e shënuar për shqiptarët votimin e tre ligjeve të kërkuara nga Bashkimi Europian për rrugen drejtë integrimit.

Patozi falënderoi kreun e LSI-së, Ilir Meta që sipas tij u bë shkak për mbledhjen e seancës së sotme parlamentare.

“Ju falenderojmë se në mesin e fushatës elektorale, tani ju kanë rënë të gjitha akuzat. Faleminderit Ilir Meta që e nxore ne pritë Edi Ramën, me dashje apo pa dashje. Të kemi kundërshtar, por ti u bërë shkak për të mbledhur këtë seancë ku çdo shqiptar do të dalë i fituar përveç Edi Ramës. Ilir Metën mund të akuzoj për 1 mijë gjëra, por jo se ka penguar integrimin, se ka pasur të njëjtin qëndrim si para dhe pas ‘darkës së ngjalave’ dhe marrëveshjes së 1 prillit”, tha Patozi. /albeu.com/
Shtuar më 30/05/2013, ora 15:04

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori