Pasi i mori drejtimin e grupit, Murrizi kërkon vendin e Hajdarit në Komisionin e Reformës?
Pas shkarkimit nga kreu i grupit parlamentar opozitar Rudina Hajdarin, deputeti Myslym Murrizi kërkon dhe zëvendësimin e saj si bashkëkryetare në Komisionin për Reformën Zgjedhore.

Në një deklaratë për mediat pas daljes nga kryesia e Kuvendit ku morën pjesë në mbledhjen online të Komisionit për Reformën Zgjedhore, Murrizi thotë se në vend të saj duhet të vendoset vetë ai.

Murrizi: Nuk është shkarkim. E kemi protokolluar një kërkesë për zëvendësimin e bashkëkryetares.

Me vullnet të 8 deputetëve të grupit parlamentar dhe me mbështetje të dy grupeve të tjera parlamentare opozitare, shkruan Oranews.

Zëvendësimi i zonjës Hajdari. Në vend të zonjës Hajdari të jetë Myslym Murrizi. Nisur nga ngjarjet e fundit e Këshillit Politik.

Shtuar më 12/06/2020, ora 20:03

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori