Ndryshon rezultati në Maqedoni, këtë raund e vështirë të zgjidhet presidenti (FOTO
Pas negociatave te djeshme, Rama sot takohet me aleatet
Albeu.com
Kryetari i PS-së, Edi Rama pritet të mbledhë sot aleatët pas tryezës të së shtunës me presidentin Bamir Topi. Pritet që në tryezë të mblidhen krerët e partive aleate me PS-në si Paskal Milo, Spartak Ngjela, Nard Ndoka, Erion Veliaj dhe Skënder Gjinushi.
Ditën e djeshme kryetari i Partisë Socialiste Edi Rama u takua me kryeministrin Berisha në një tryezë të thirrur nga presidenti Topi. Pas takimit kreu socialist deklaroi se shkoi në tryezë me kundërshtarin e tij politik, për të nxjerrë vendin nga kriza përmes dialogut.
Shtuar më 14/02/2010, ora 17:55
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori