Pas Bashës, ambasadori Lu po qetëson edhe Kryemadhin
Ndërkombëtarët kanë filluar takimet për qetësimin e klimës politike në vend pas acarimit me zgjedhjet e kryeprokurores së përkohshme vetëm me votat e socialistëve.

Pas takimit me Bashën, mbasadori amerikan në Tiranë, Donald Lu është duke takuar kryetaren e LSI-së, Monika Kryemadhi.

Kjo e fundit u pa shumë e acaruar me votimin e kryeprokurores vetëm me votat e socialistëve duke bërë thirrje turmës që të hynte në Kuvend, ndërsa aty lëshoi një mori sharjesh dhe hodhi sende në drejtim të kryeministrit Rama. /albeu.com/
Shtuar më 20/12/2017, ora 12:40
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori