Pas arratisjes së të ndaluarit nga burgu, në pranga dy policë për shpërdorim detyre
SHÇBA ka arrestuar 2 punonjës policie, të cilët akuzohen se shpërdoruan detyrën dhe për pasojë u arratis nga Komisariati i Policisë një i ndaluar.

Në vijim të informacionit mbi largimin nga dhomat e shoqërimit të Komisariatit të Policisë Pukë të shtetasit Ermirjon Nikja, SHÇBA ka arrestuar në flagrancë punonjësit e policisë Inspektor Pajtim Bushi dhe Inspektor Dode Preka, me detyrë trupë shërbimi pranë këtij Komisariati.

Arrestimi i dy punonjësve u bë pas kryerjes së veprimeve hetimore ku u konstatua se nga ana e tyre nuk janë zbatuar detyrat funksionale të përcaktuara për sigurimin e personave të shoqëruar dhe ambjenteve ku ata qendrojnë.

Të arrestuarit akuzohen për veprën penale të “Shpërdorimit të detyrës”, parashikuar nga neni 248 i Kodit Penal. /albeu.com/
Shtuar më 09/09/2017, ora 21:08

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori