Pas 24 orësh rikthehet energjia në Kukës dhe Has
Pas 24 orësh defekt, mësohet se është rikthyer energjia elektrikeKukës dhe Has.

Pak më herët, Operatori i Sistemit të Transmetimit, OST, raportoi se për shkak të kushteve shumë të ashpra të motit, veçanërisht në veri të vendit, ka pasur defekte në linjat e transmetimit të energjisë elektrike, konkretisht linja 110 kV Kalimash – Kukës, e cila kishte lënë pa furnizim qytetin e Kukësit dhe rrethinat e tij. /albeu.com/

Shtuar më 06/01/2017, ora 13:04

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori