Pas 20 korrikut nis plotėsimi i formularit A2
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Formulari A2 do tė nisė tė plotėsohet nga maturantėt pas datės 20 korrik. Agjencia Kombėtare e Provimeve bėn me dije se kandidatėt do tė kenė tė paktėn 10 ditė kohė pėr ta plotėsuar.

Nė ndryshim nga vitet e tjera, do tė jenė vetė shkollat qė do tė hedhin nė sistemin online mesataret e ēdo maturanti, si dhe tė dhėna tė tjera, tė cilat mė pas do tė pėrpunohen nga AKP-ja. Pėrveē maturantėve, tė cilėt kanė marrė nota kaluese nė provime, A2-shin do tė mund ta plotėsojnė edhe ata kandidatė qė kanė vendosur tė ndjekin jashtė vendit studimet e larta.

“Janė rreth 6000 maturantė, tė cilėt, sipas tė dhėnave qė ne kemi, do tė ndjekin jashtė vendit studimet. Ata kanė tė gjitha tė drejtat tė bėhen pjesė e garės edhe nė Shqipėri, njėsoj si maturantėt e tjerė”, sqaron kreu i AKP-sė, Alfons Harizaj. /albeu.com/
Shtuar më 15/07/2013, ora 13:07
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga

Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga "mjetet" qė opozita ka pėrdorė sot kundėr qeverisė nė protestėn e mbajtur nė Tiranė.