Pas 20 korrikut nis plotësimi i formularit A2
Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Formulari A2 do të nisë të plotësohet nga maturantët pas datës 20 korrik. Agjencia Kombëtare e Provimeve bën me dije se kandidatët do të kenë të paktën 10 ditë kohë për ta plotësuar.

Në ndryshim nga vitet e tjera, do të jenë vetë shkollat që do të hedhin në sistemin online mesataret e çdo maturanti, si dhe të dhëna të tjera, të cilat më pas do të përpunohen nga AKP-ja. Përveç maturantëve, të cilët kanë marrë nota kaluese në provime, A2-shin do të mund ta plotësojnë edhe ata kandidatë që kanë vendosur të ndjekin jashtë vendit studimet e larta.

“Janë rreth 6000 maturantë, të cilët, sipas të dhënave që ne kemi, do të ndjekin jashtë vendit studimet. Ata kanë të gjitha të drejtat të bëhen pjesë e garës edhe në Shqipëri, njësoj si maturantët e tjerë”, sqaron kreu i AKP-së, Alfons Harizaj. /albeu.com/
Shtuar më 15/07/2013, ora 13:07
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Taulant dhe Granit Xhaka janë dy vëllezërit që përballen në skuadra të ndryshme për herë tëparë në një Kampionat Evropian

Taulant dhe Granit Xhaka janë dy vëllezërit që përballen në skuadra të ndryshme për herë tëparë në një Kampionat Evropian