Pas 11 orë qëndrimi, Papa largohet nga Shqipëria
Pëlqej
Pas rreth 11 orësh qëndrim në Shqipëri, Papa Françesku është larguar nga Shqipëria në orën 19:52, transmeton Portali Albeu.com.

Papa është larguar pas një vizite me agjendë të ndeshur, ku është takuar me kryeministrin Rama, presidentin Nishani, krerët e komuniteteve fetare, stafin e Kishës Katolike si dhe ka kryer edhe meshën në praninë e mijëra qyteteraëve në sheshin Nëne Tereza.

Pas largimit të Papës, kryeministri Rama ka deklaruar në një konferencë për shtypi nga Aeroproti i Rinasit se kjo vizitë na ka bërë krenar të gjithëve ndërsa ka falënderuar në veçanti krerët e komuniteteve fetare të cilët kanë shprehur gatishmërinë për të shoqëruar Papën gjatë kësaj vizite, duke dëshmuar për bashkëjetesën fetare në Shqipëri. /albeu.com/
Shtuar më 21/09/2014, ora 19:55
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori