Parulla e saj u bë e famshme, kush është vajza që protestoi

Protesta për vrasjen e gjyqtares Hafizi mblodhi edhe një grup qytetarësh vullnetarë të cilët u mblodhën para minsitrisë së Drejtësisë.

Përgjithësisht femra, ato hodhën bojë të kuqe ndaj godinës së Ministrisë së Drejtësisë.

Mes shumë pankartash me parulla bëri përshtypje ajo e Gresa Hasës, aktiviste e Shoqërisë Civile, e cila shkruante:

“Kur të nevrikosesh laj enët, mos vrit gruan o K*R”!

Fotoja më lart është fotoja që u bë imazh i protestës ndaj dhunës ndaj grave këto ditë kur ngjarja ishte akoma e nxehtë dhe qarkulloi shumë në rrjetet sociale. /albeu.com/
Shtuar më 07/09/2017, ora 13:12

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori