Partia Socialiste krijon Akademinë Politike
Edi Rama
Kryetari i Partisë Socialiste ka përshëndetur sot krijimin e Akademisë Politike të Partisë Socialiste. Kjo strukturë do të funksionojë si një shkollë për ata që kanë bindje të majta dhe aspirate për tu përfshirë në politikë. Kjo shkollë do të ketë një numër të vogël nxënësish që do të kalojnë përmes një faze seleksionuese dhe mësimi do të zhvillohet në qytetin e Durrësit.

Disa prej personaliteteve më të rëndësishme të së majtës do të japin mësim në këtë shkollë. Mes këtyre figurave janë: Ben Blushi, Mimi Kodheli, Pëllumb Xhufi, Arta Dade, Shkëlqim Cani, Servet Pëllumbi, Adriana Berberi, Arben Malaj, Ditmir Bushati, Bashkim Fino, Ermelinda Meksi etj. Rama në fjalën e tij deklaroi se kemi të bëjmë me një projekt për krijimin e hapësirës së mendimit politik.
Shtuar më 27/11/2010, ora 13:27

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori