Partia Demokratike shpall listen per deputete
Albeu.com
Shpallet lista e kandidateve per deputet nga rradhet e PD-se. Ne Tirane, kryesues liste eshte Sali Berisha, ne Durres Ferdinand Xhaferi, ne Shkoder Jozefina Topalli, ne Gjirokaster Genc Ruli, ne Elbasan Lulzim Basha ...Kryeministri Berisha në një konferencë për shtyp u shpreh se publikimi i listës së kandidatëve për deputet është një çast solem për kryesinë e PD-së. Berisha ka bërë një përmbledhje të arritjeve të qeverisë në këto katër vite si anëtarësimi i Shqipërisë në NATO, firmosjen e MSA-së, paraqitjen e kërkesës për marrjen e statusin kandidat për në BE dhe është në prag të liberalizimit të vizave.

Nga deputetet aktuale demokrate ne Liste nuk jane perfshire Aleksander Biberaj, Prec Zogaj, Pal Dajci, Sali Shehu, Gezim Karapici, Eris Hoxha etj. Nderkohe qe bie ne sy emri i Kosta Barkes dhe Paulin Sterkaj, te cilet kane kaluar ne krahun blu.

LISTA E KANDIDATEVE

TIRANE

Sali Berisha
Aldo Bumci
Rajmonda Bulku
Bujar Nishani
Majlinda Bregu
Gerti Bogdani
Gent Strazimiri
Florian Mima
Ilir Rusmajli
Myqerem Tafai
Luan Skuqi
Tritan Shehu
Viktor Gumi
Arben Imami
Lajla Pernaska
Vath Tabaku
Jorida Tabaku
Edit Harxhi
Altin Ndroqi
Kastriot Sulku
Galip Ramadhi
Taulant Bino
Ermal Tokle
Gjergji Bojaxhi
Indrit Fortuzi
Arben Qirjako
Ferdinand Shehu
Jera Kruja
Arta Sakja
Migena Reçi
Keltis Kruja
Ylber Vata

LEZHE
Edi Paloka
Mark Marku
Paulina Hoti
Gjok Vuksani
Gjovalin Prenga
Zef Gjoka
Margerita Trashaj

VLORA
Astrit Patozi
Ardian Kollozi
Leonard Demi
Kreshnik Cipi
Kosta Barka
Laureta Bejkosala
Bujar Leskaj
Glori Husi
Nexhmije Xhuveli
Arber Shehi
Elsa Gjini
Lorena Imeri

GJIROKASTER
Genc Ruli
Spiro Ksera
Arben Gjuri
Teuta Kalemi
Pellumb Pecani

BERAT
Genc Pollo
Mehmet Xheka
Lefter Maliqi
Thoma Rumnici
Bujar Kola
Miranda Haxhia
Dhori Kule
Edit Poni

DIBER
Jemin Gjana
Sherfedin Shehu
Bedri Hoxha
Idriz Xhumara
Selami Xhepa
Miriana Bulku

KUKES
Flamur Noka
Besnik Dusha
Fatos Hoxha
Evelina Kolldashi

DURRES
Ferdinad Xhaferri
Albana Vokshi
Gazmend Oketa
Ylli Lama
Osman Metalla
Eduart Halili
Igli Cara
Ndricim Babasi
Sami Gjergji
Liljana Kola
Eglantina Bekteshi
Dardan Domi
Besa Qesja

FIER
Sokol Olldashi
Ilir Bano
Mesila Dode
Enkelejd Alibeaj
Vasillaq Ndrei
Fatos Beja
Eno Bozdo
Blerim Koreshi
Ramadan Krasniqi
Ferdinad Murati
Daut Sulaj
Vasilika Hysi
Majlinda Veliaj
Starvi Ristani
Nevila Dani
Suzana Lumani

KORCE
Ridvan Bode
Gjergji Papa
Edmond Spaho
Ledina Aliolli
Fatbardh Kadilli
Ismail Hoxha
Elfrida Zefi
Jonela Spaho
Eduart Ypi
Alfred Gega
Niko Duda
Zinete Shaholli

ELBASAN
Lulzim Basha
Ardian Turku
Adriana Gjonaj
Rahim Gjoka
Dashnor Sula
Luciano Boci
Zybi Hida
Aurel Bylykbashi
Bexhet Uruci
Mimoza Asekiu
Blerina Sopja
Erind Bakalli
Valdetet Kongoli
Qamil Dika

SHKODER
Jozefina Topalli
Astrit Bushati
Arenca Trashani
Gezim Dibra
Gjok Uldekaj
Paulin Sterkaj
Nduer Parruca
Gjovalin Culi
Ramiz Cobaj
Shpresa Tepelia
Fatbardh Spahia
Shtuar më 20/05/2009, ora 03:52
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori