E FUNDIT/ Zaev jep dorëheqjen
Parlamenti i ri, Rama letër Topallit
Edi Rama
Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Edi Rama, i ka dërguar sot një letër kryetares së Kuvendit, Jozefina Topalli në lidhje me ndërtimin e Parlamentit të ri tek Piramida.
Në letër, kryebashkiaku shkruan se deri më tani nuk ka një rend dite për mbledhjet e Komitetit Shtetëror për ngritjen e këtij kompleksi parlamentar.

"Lista e studiove projektuese nuk ka asnjë lidhje me Topallin dhe Berishës. Komiteti nuk ka kompetencë profesionale dhe sot në vitin 2010, ju po bëni qesharak parlamentin", thuhet në letrën e Ramës.
Shtuar më 17/11/2010, ora 15:42
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori