Parlamenti i ri, mblidhet nesër Komiteti Shtetëror
Mblidhet nesër Komiteti Shtetëror për ndërtimin e kompleksit të ri parlamentar.
Mbledhja do të zhvillohet nesër në orën 10:00 në Kryesinë e Kuvendit ndërsa pritet që të shpallet edhe projektin fitues për ndërtimin e kompleksit të ri parlamentar


Në konkursin e zhvilluar, juria ndërkombëtare e kryesuar nga personaliteti botëror, Hans Ibelings përzgjodhi tre projektet më të mira. Vendimi i jurisë u dha edhe pas konsultimeve të gjera dhe votimit të publikut. /albeu.com/
Shtuar më 12/03/2012, ora 15:20

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori