"Parlamenti i përdhunuesve falsifikoi kalendarin e punimeve"
Ish-kryeministri Berisha, përmes një statusi në Facebook ka dënuar ngjarjen e djeshme në Kuvend, kur u fut në kalendarin 3-javor të punimeve draftin e Reformës në Drejtësi, që u miratua në mënyrë të fshehtë pa dijeninë e opozitës.

"Parlamenti i vrasesve, trafikanteve, hajnave, perdhunuesve, me se fundi falsifikon kalendarin e tij!

Te dashur miq, ne nje akt banditesk te pashembullt ne historine 25 vjeçare te parlamentit pluralist shqiptar por ndofta dhe ne historine parlamentare boterore, parlamenti i vrasesve, perdhunuesve, trafikanteve, kusarve te shtetit falsifikoi dje me urdher te Edvin Kristaq Rames kalendarin e punimeve te tij.

Keshtu, "madam Lokomotiva" futi ne kalendar me urdher te neo-bllokmenit Edi Rama, pa diskutuar ne byrone e parlamentit, ligjin per ndryshimet kushtetuese sikur gjoja kjo ishte miratuar me konsensus.

Nderkohe qe ne materialin e shperndare byrose para mbledhjes nuk thuhej asnje fjale per kete ligj. Ky eshte nje krim i shemtuar qe tregon se çfare jane ne gjendje te bejne me parlamentin vrasesit, kusaret e shtetit, trafikantet dhe perdhunuesit dhe pengmarresit ne parlament. Ky eshte nje akt qe tregon fytyren e vertet te Edvin Kristaq Rames, i cil duhet te marre pergjigjen e merituar!". /albeu.com/

Shtuar më 10/06/2016, ora 12:49
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori