Parlamenti europian do te diskutoje per Kosoven e Shqiperine
Albeu.com
Në Parlamentin Evropian zhvillohet sot një debat midis deputetëve dhe përfaqësues së lartë të BE-së Catherine Ashton për Kosovën dhe Shqipërinë. Për të dy vendet do të votohet më 8 korrik nga një rezolutë.
Nikolaos Chountis, nga e Majta e Bashkuar Evropiane, ka marrë pjesë në përgatitjen e projekt/rezolutës për Shqipërinë. Në një intervistë për “Deutsche Welle” ai ka thënë se rezoluta është përpiluar në konsensus me të gjitha grupet politike të Parlamentit Evropian.
Shtuar më 07/07/2010, ora 09:20
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori