Parkingu nė sheshin "Italia", ndryshon skema e qarkullimi tė mjeteve
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Fillimi i punimeve pėr ndėrtimin e parkimit nėntokėsor tek sheshi “Italia” do tė ndrzshojė skemėn e qarkullimit pranė stadiumit Qemal Stafa. Ishte Drejtoresha e Drejtorisė sė Transportit dhe Lėvizshmėrisė nė Bashkinė e Tiranės, Nerejda Hoxha, ajo e cila ka sqaruar mbi skemėn e re tė qarkullimit.


“Me fillimin e punimeve pėr ndėrtimin e parkimit nėntokėsor tek sheshi “Italia”, Bashkia e Tiranės do tė vėrė nė zbatim njė skemė tė re tė qarkullimit tė mjeteve nė kėtė zonė. Sheshi “Italia” do tė jetė i bllokuar pėrgjatė gjithė kohėzgjatjes sė punimeve. Mjetet do tė kalojnė mbrapa stadiumit “Qemal Stafa”, nė rrugėn “Dervish Hima”, pėr tu lidhur pastaj me rrugėn e “Elbasanit”. Rruga mbrapa stadiumit “Qemal Stafa” dhe “Dervish Hima” do tė jenė me dy sense dhe me ndalim qėndrimi 24 orė, u shpreh ajo. /albeu.com/
Shtuar më 28/04/2012, ora 16:10
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga

Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga "mjetet" qė opozita ka pėrdorė sot kundėr qeverisė nė protestėn e mbajtur nė Tiranė.