Parashikimi i motit për nesër: Reshje të izoluara në orët e pasdites
Vendi ynë mbetet në ndikimin e kthjellimeve dhe vranësirave kalimtare gjatë paradites.

Por, sipas Meteoalb orët e pasdites shtojnë vranësirat duke sjell reshjeizoluara në zonat Verilindore. Ndërsa mbrëmja përmirëson sërish motin në këto zona.

Temperaturat e ajrit do të vijojnë të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat nga 4°C deri në 25°C.

Era do të fryjë e lehte në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar dallgëzimi 3 ballë.
Shtuar më 25/04/2020, ora 23:30

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori