Parashikimi i motit, e enjte 13 korrik 2017
Kthjellimet dominojnë të gjithë vendin deri në mesditë kur në zonat veriore do të ketë zhvillim të vranësirave dhe mundësi për shira të izoluar.

Pjesa e dytë e ditës, vijon me kthjellime në bregdet dhe zonat e ulëta ndërsa vranësirat shtrihen nga veriu, në verilindje dhe juglindje të vendit duke rrezikuar nga shira të përkohshëm, të izoluar.

Gjatë natës, pjesa më e madhe e vendit mbetet kryesisht me kthjellime por vranësira e shira të dobët do ketë në zona të izoluara të kufirit lindor.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të sjellin një rënie të lehtë, më e ndjeshme në zonat veriore dhe lindore, gjatë orëve të mesditës. /albeu.com/
Shtuar më 13/07/2017, ora 08:00

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori