Parashikimi i motit, e diel 2 korrik 2017
Kthjellimet dhe vranësirat do të dominojnë në pjesën më të madhe të territorit. Më të dukshme vranësirat paraqiten në zonat malore veriore dhe verilindore rrezikuar rrebeshe shiu afat-shkurtër.

Sipas MeteoAlb, pjesa e dytë e ditës do të mbetet me të njëjtat kushte atmosferike dhe për pasojë kthjellimet dhe vranësirat e herë pas hershme të dominojnë vendin.

Temperaturat e ajrit do të pësojnë rënie të ndjeshme në të dy vlerat ekstremale të ditës. Era do të fryjë mesatare në tokë dhe deri e fortë në det me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi kryesisht veriperëndimor, kjo do të bëjë që në brigjet detare të gjenerohet dallgëzim 2-3 ballë.
Shtuar më 02/07/2017, ora 08:07
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori