Parandalohet tragjedia në Burrel, lëndë plasëse në pallat
Policia e Burrelit ka evidentuar dhe parandaluar plasjen e një sasie tritoli e pikasur në lagjen "Partizani" të qytetit Burrel në katin e 5 të një pallati.

Rreth 200 gramë tritol janë gjetur në derën e shtëpisë së një mësuesi në shkollën 9-vjeçare "Ilia Çiçi" në Burrel.

Në katin e pestë të pallatit ku banonte Avni Canameti familjarët kanë gjetur sasinë e tritolit. -

Sipas policisë lënda plasëse nuk ka shpërthyer pasi grupi hetimor ka bërë menjëherë çaktivizimin e pakos me tritol me peshë 200 gram.

Po hetohet për zbardhjen e ngjarjes si dhe identifikimin dhe kapjen e autorit që ka kryer këtë akt./albeu.com/

Shtuar më 24/01/2017, ora 11:54

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori