Parandalohet më e keqja, kapet vlonjati me dy mina me sahat
Policia ka vënë në pranga një shtetas në Vlorë të cilit në makinën e tij i janë gjetur dy mina me sahat.

Policia arreston në flagrancë shtetasin të cilit iu gjetën në automjet 2 mina me sahat.

Sektori për Krimet e Rënda dhe Seksioni për Hetimin e Narkotikëve në D.V.P.Vlorë kanë finalizuar operacionin "Packages", në të cilin kanë arrestuar në flagrancë shtetasin :

R.H 26 vjeç, banues në Vlorë.

U krye arrestimi i këtij shtetasi pasi gjatë kontrollit të ushtruar nga strukturat policore në mjetin tip ''Benz ML'', që përdorej prej tij i janë gjetur dy mina me sahat.

Gjithashtu gjatë kontrollit të banesës e cila përdorej prej tij, në lagjen “Rilindja”, në dhomën e gjumit iu gjetën nga Policia 7 kg lëndë narkotike Cannabis Sativa.

U sekuestruan në cilësinë e provës materiale 2 minat me sahat, lënda narkotike, mjeti dhe aparate celular.

Prej D.V.P.Vlorë dhe Prokurorisë Vlorë po vijon hetimi me metoda speciale dhe proaktive për dokumentimin e plotë të kësaj veprimtarie kriminale.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë Vlorë për veprime të mëtejshme. /albeu.com/

Shtuar më 17/01/2018, ora 10:29

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori