Parandalimi i gjakmarrjes, Totozani kërkon ndihmën e Nishanit
Ligji i miratuar nga Kuvendi i Shqiperise per gjakmarrjen nuk eshte zbatuar dhe Keshilli kordinues i ngritur per kete qellim nuk eshte mbledhur asnjehere, ndaj menjehere do ti kerkohet Presidentit aktual qe te nderhyje per te shqyrtuar kete fenomen.


Deklarata ka ardhur nga Avokati i Popullit, Igli Totozani, gjate nje takimi ne Lezhe, sipas te cilit tashme eshte leshuar nje urdher per ngritjen e nje task-force me ekspertet me te mire te ketij institucioni qe do te monitoroje policine dhe Prokurorine, sesa e kane zbatuar ligjin ne rastet e gjakmarrjes. Fenomeni i gjakmarrjes eshte nje problematike e hershme per shqiptaret, ndersa ka patur nje shtim te rasteve, gje e cila ka sjelle rikthimin e vemendjes ndaj kesaj situate. /albeu.com/

Shtuar më 11/08/2012, ora 12:34

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori