Paralajmëroi skandalin e kompanisë së Unazës së Re, flet Blendi Fevziu
Ka shkaktuar një reagim të madh në publik skandali për kompaninë “DH Albania”, e cila ka fituar tenderin prej 18 milionë Eurosh për ndërtimin e lotit të parë të Unazës së Madhe në kryeqytet.

Por në fakt, pikërisht një ndodhi të tillë e ka paralajmëruar në nëntor të këti viti, gazetari Blendi Fevziu.

Blendi Fevziu deklaroi në emisionin e tij në nëntor të këtij viti se në Shqipëri nuk ka një kompani amerikane, ndërsa hodhi dyshime të forta mbi ekzistencën legale të kësaj firme që ka fituar tenderin.

I ftuar këtë mbrëmjë në Neës24, Fevziu është shprehur:

“Gjejnë një amerikan krunde, i paguajnë rrugën për të ardhur në Shqipëri, ndonjëherë edhe hotelin dhe ky amerikan paraqitet pastaj përpara mediave si shpëtimtar i situatave”. /albeu.com/
Shtuar më 10/12/2018, ora 21:23

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori