Basha mbyll protestën me një paralajmërim: Më 16 mars është finalja, largohet kufoma politike
Pas protestës Lulzim Basha ka folur para militantëve në selinë e Partisë Demokratike. A u shpreh se sot e kemi dërguar përgjithmonë në shtëpi parlamentin dhe shtegu i vetëm sipas tij është largimi i menjëhershëm i Edi Ramës.

"Ikja e tij është fundi i pjesës së parë të kësaj beteje. Regjimi i Ramës ka marrë fund. Dua tu bëj një thirrje të gjithë qytetarëve që të marrin pjesë në aktin vendimtar, në njv akt që do të na bashkojë, ejani në 16 mars, në protestën vendimtare, për ta pvrcjellë kufomën politike për të cliruar zgjedhjet, ekonominë apo edhe Partinë Socialiste." tha ai.

Pas fjalimit Basha këndoi edhe himnin kombëtar dhe bashkoi duartv duke bërë shqiponjën./albeu.com/
Shtuar më 05/03/2019, ora 13:16

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori