Parada e gay-ve kundërshtohet nga komunitetet fetare
Komunitetet fetare në Shqipëri kanë kundërshtuar paradën e gay-ve në 17 maj në Tiranë duke deklaruar se ato dëmtojnë moralin shoqëror në vend. Përfaqësues të Komunitetit Katolik dhe atij Mysliman kanë deklaruar për Gazetën Shqiptare se shfaqje të tilla publike janë diametralisht të kundërta me normat bazë të moralit dhe traditës kulturore të shoqërisë shqiptare dhe janë një rrezik permanent për shëndetin mendor dhe fizik të rinisë në veçanti dhe të familjes shqiptare në përgjithësi.

Aktivitetet që pritet të mbahen në datë 17 maj në ditën kundër homofobisë në Tiranë kanë ngjallur një sërë reagimesh. /albeu.com/
Shtuar më 24/03/2012, ora 09:04

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori