Paqe mes Ramës dhe Metës? LSI flet për vijim të koalicionit (VIDEO)
Erisa Xhixho ka mbajtur një konferencë të shkurtër për shtyp nga zyrat e LSI-së duke konfirmuar ndryshimet në kabinetin qeveritar. Në deklaratën e saj Xhixho tha se LSI propozoi Petrit Vasilin si ministër Drejtësie.

Pas marrjes së detyrës, ai do të zëvendësohet nga Luan Rama si kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së në Kuvend.

Ajo që ra në sy gjatë konferencës për shtyp theksimi i Xhixhos për qendrimin e LSI-së brenda koalicionit.

“LSI vendosi të propozojë zotin Petrit Vasili si ministër i Drejtësië bazuar në rolin e tij si anëtar i Komisionit të Reformës në Drejtësi, duke shpresuar në këtë mënyrë për koordinim më të mirë të punës dhe bashkëpunim politik brenda qeverisë”., - tha ajo.
Shtuar më 30/01/2017, ora 12:47

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori