Papa Françesku mesazh urimi presidentit për Festën Kombëtare
Me rastin e Festës Kombëtare, Ati i Shenjtë, Papa Françesku i ka dërguar një mesazh urimi presidentit Bujar Nishani.

“Me kujtime ende të gjalla prej vizitës sime në Shqipëri, po u dërgoj Shkëlqesisë Suaj dhe bashkatdhetarëve tuaj përshëndetjet e përzemërta me rastin e Festës suaj Kombëtare.

Duke u lutur që populli shqiptar të vazhdojë ta nxisë të mirën e përbashkët, në solidaritet dhe paqe, po i'a besoj të gjitha provanisë së Zotit të Gjithëpushtetshëm”, citohet në mesazhin e Atit të Shenjtë. /albeu.com/
Shtuar më 17/11/2014, ora 10:59

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori