Panik në Itali, koronavirusi shënon viktimën e dytë
Është shënuar viktima e dytë nga koronavirusiItali duke shkakltuar panik në vendin fqinjë.

Viktima e dytë nga koronavirusi ne Itali eshte nje grua. Sipas asaj që mëson Ansa gruaja qe ka humbur jeten banonte ne Lombardi.

Raste te reja te infektiuar me virusin vdekjeprures jane shenuar ne Padova, ne rajonin Veneto dhe ne zonen veneciane.

Te rejat u konfirmuan nga burimet shendetesore rajonale ne Padova. Mostrat u dërguan në Institutin e Lartë të Shëndetit në Romë dhe me pas u konfirmua prania e virusit. /albeu.com/

Shtuar më 22/02/2020, ora 10:31

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori