Panariti siguron standarde europiane për cilësinë e miellit
Gjatë një takimi të mbajtur me importuesit e grurit, Ministri i Bujqësisë, Edmond Panariti, premtoi se do të punohet fort që konsumatorët shqiptarë të kenë miell me standarde europiane.

“Do të ketë standarde europiane për cilësinë e miellit. Vetëm gruri me cilësi të lartë do të përfundojë në fabrikat e përpunimit. Nuk do të lejojmë infiltrimin e grurit me cilësi të dobët në vendin tonë”, tha Panariti.

Ai shtoi se ka pasur një mbiprodhim domatesh dhe do të bëhet “çmos që ajo sasi të arrijë tregun, qoftë si produkt i freskët apo i përpunuar”. /albeu.com/
Shtuar më 29/06/2015, ora 13:00

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori