Pamje të rralla kur Ilir Meta falenderonte grekët në gjuhën angleze (VIDEO)

68696 di revistaime
Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Në një filmim të rrallë të publikuar nga “Associated Press” duket Ilir Metën, sot kryetar i Parlamentit, duke falënderuar grekët.

video janë pamje nga viti 1999, pikërisht në Luftën e Kosovës, ku 1 milion shqiptarë të Kosovës u nisën refugjatë për në Shqipëri, Maqedoni dhe shtete tjera të Evropës Perëndimore.

Gjendja e luftës futi në krizë edhe Shqipërinë, e cila u detyrua të ngrinte kampe për të strehuar të ikurit nga bombardimet dhe shfarosja serbe.

Ilir Meta, asokohe zëvendës Kryeministër, ishte shumë mirënjohës për ndihmën greke.

“Ky kamp është shumë i rëndësishëm. Kjo është një shenjë e miqësisë dhe humanizmit të grekëve që ndihmuan në ndërtimin dhe menaxhimin e tij”, tha në anglisht Meta. /albeu.com/
Shtuar më 20/03/2017, ora 18:26
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori