Pamje rrëqethëse: Çfarë la pas tërmeti (FOTO LAJM)

Raportohet se një tjetër lëkundje tërmeti është ndjerë para pak minutash në Durrës. Ndërkohë që pak orë më parë sërish është lëkundur qyteti i Durrësit, me magnitudë 3.3 ballë.

Po ashtu edhe gjatë natës janë ndjerë lëkundje të fuqishme, dhe të vazhdueshme. Sipas Institutit te Gjeoshkences tërmeti që është ndjerë pak pas mesante ka qenë me magnetutë 4.9 ballë të shkallës Rihter, me thellesi 6 kilometer.

Tëmeti ka patur sërish si epiqendër Detin Adriatik, 30 kilometra larg Durrësit.

Kujtojmë se vendi u trondit dje nga një tërmet i fuqishëm me magnitudë 5.8 ballë, ndërkohë që epiqendër kishte qytetin e Durrësit si dhe kryeqytetin.

Raportohet për dëme të shumta materiale në terren, ndërkohë që shumë persona e kanë kaluar natë jashtë si pasojë e lëkundjeve të vazhdueshme sizmike.

Shtuar më 22/09/2019, ora 09:18
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori