Paloka: Po vjen fundi i Ramës
Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka ka vijuar të hedh akuza të forta kundër qeverisë Rama.

Paloka tha se kriza politike do marrë fund me largimin e Ramës si Kryeministër.

Nga protesta, ai tha për gazetarët se Rama se fundi i Ramës është vetëm një dhe kryeministri po zgjat agoninë e tij.

"Ne kemi vetëm një kërkesë dhe është largimi i Edi Ramës. Por Rama ka vendosur që me arrogancën e tij ta zgjasë edhe agoinë e tij dhe po mbase edhe vështirësitë e qytetarëve. E rëndësishme është që fundi është vetëm një, nuk ka kthim dhe kjo krizë politike, insitutiticionale, cilivile në fund fare do ketë vetëm një akt largimin e Edi Ramës së Kryeministër.

Nuk ka mundësi tjetër, rrugë tjetër,"-tha Paloka.
Shtuar më 21/03/2019, ora 11:05

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori