Pakti Rama-Basha, vjen goditja e parë e fortë për Ilir Metën
Pëlqej
Presidenti i zgjedhur Ilir Meta shkoi në zyrën e Berishës pa deklaratës publike mes dy liderëve Basha dhe Rama dje pas mesnate se kishin arritur në një marrëveshje.

Duket se shqetësimi i Metës nuk paska qenë me vend, të paktën duke parë atë që përmban pakti Rama-Basha.

Sipas tij, Basha merr gjashtë ministri duke emëruar atje emrat e saj teknikë, dhe një prej tyre, pikërisht ministria e Drejtësisë i përket kreut aktual të LSI-së, Petrit Vasili.

Po ashtu, Basha do të marrë edhe drejtorinë e Përgjithshme të Hipotekave si edhe atë të Burgjeve, ta cilat gjithashtu drejtohen nga të emëruar të LSI-së. /albeu.com/
Shtuar më 18/05/2017, ora 18:29
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori