Paditet në gjykatë kryeprokurorja Arta Marku
Me të ardhur në detyrë, kryeprokurorja e përkohshme Arta Marku shkarkoi nga detyra Rovena Gashin, drejtore e njësisë së dekriminalizimit dhe zyrën e marrëdhënieve me Jashtë në Prokurorinë e Përgjithshme.

Pak ditë më vonë, Gashi ka paditur në Gjykatën Administrative Arta Markun.

Gashi kërkon nga Gjykata pezullimin e urdhërit për lirimin e saj, si edhe konstatimin e pavlefshmërisë absolute të urdhërit Prokurorit të PërgjithshëmPërkohshëm.

Në vend të Gashit, Kryeprokurorja Marku ka emëruar Arqile Koçën, një prej kandidatëve për Prokuror të PërkohshëmPërgjithshëm. /albeu.com/

Shtuar më 09/01/2018, ora 10:10

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori