Padashje apo qëllimisht? Manastirliu dhe Rama "fryjnë" shifrat (VIDEO)
Ditën e sotme Kryeministri Edi Rama ka mbajtur një konferencë të përjavshme bashkë me Ministren e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu lidhur me ekonominë dhe efektet e pandemisë.

Ndër një nga statistikat e konsideruara si fitore sot u prezantua edhe rritja e madhe e përqindjes së vizitave në shërbimin parësor nga viti 2015 në 2020 me gati 200 mijë.

Por duket se përqindjet nuk janë të sakta, qëllimisht ose padashje pasi rritja me 200 mijë sipas Manastirliut është 14% ndërkohë që shifra e vertetë është 3,2%. Gjithashtu edhe në grafik diferenca është shumë e madhe në raport me shifrat aktuale. /albeu.com/

Shtuar më 09/02/2021, ora 13:28

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori